Zespół budynków biurowego i hotelowego z garażami podziemnymi i zagospodarowaniem terenu we Wrocławiu

Przez dewelopera UBM Developent zostaliśmy zaproszenie od przeanalizowania nieruchomości w centrum Wrocławia pod kątem realizacji biurowca i hotelu.

Na potrzeby przetargu na zakup nieruchomości przygotowaliśmy projekt koncepcyjny 8-piętorwego hotelu, mieszczącego ponad 270 pokoi, część konferencyjną, restaurację i siłownię, oraz 7-piętrowego biurowca o łącznej powierzchni biur i lokali usługowych ok. 7800m2.

Na 3 kondygnacjach podziemnych przewidzieliśmy garaże, pomieszczenia techniczne i zaplecza. Dynamiczną bryłę zespołu oparliśmy na trójkątnym kształcie działki.

Od strony wschodniej część hotelową i biurową oddzieliliśmy dziedzińcem z intensywną zielenią, który znajduje się nad parterową częścią hotelu.

Elewacja części hotelowej została pomyślana z jasnych, prefabrykowanych elementów betonowych. Stolarkę okienną pokoi hotelowych zaproponowaliśmy z jasnego drewna. Wypukłe elementy okien nadały spokojny rytm elewacji. Elewacja części biurowej została zaprojektowana z ciemnych, prefabrykowanych elementów betonowych. Nawiązując do elewacji hotelowej, cofnięto co drugie okno części biurowej do wewnętrznego lica muru. Parter budynku został odcięty fasadami szklanymi i podcieniami.

Rok:

2019

Lokalizacja:

Wrocław

Rodzaj inwestycji:

Budowa

Inwestor:

UBM Development sp. z o.o.

Zakres:

Analiza chłonności terenu | Projekt koncepcyjny

Wielkość:

pow. Netto 27000 m2

Zespół projektowy:

Andrzej Hubka | Jan Jopowicz | Maciej Łamasz